30.10.2015


11.10.2015


11.04.2015
05.04.2015
01.03.2015
16.01.2015
01.01.2015


27.12.2014


Máme oficiálně potvrzeny výsledky RTG na DKK a DLK KIKE a BAZIHO - oba mají HD A (0/0) a ED 0/0. Mám velikou radost !!


Opravdu po velmi dlouhé době aktualizuji stránky. Ve zkratkách uvedu nejdůležitější novinky a události. Včera jsme byli na MVP v Maďarském Komáromu, CHEZÁNEK získal ocenění V1,CAC,res.CACIB, tímto splnil podmínky a stal se Maďarským šampionem, poprvé jsme vystavovali KIKE - ve třídě mladých získala ocenění V1,CAJC,BOS, nejlepší mladý a nejlepší fena plemene!!! Mám obrovskou radost. Dále se CHEZÁNEK stal Šampionem Rakouska a ČR!!! Už čtvrtý měsíc naši smečku zužují vážné zdravotní trable (úrazy), takže tím byl ovlivněn výcvik, účast na zkouškách a závodech, ale věřím, že už jsme si vybrali smůly dost a vše bude dobré ;-). BIBINKA se po úspěšném absolvování výběrového závodu v Třinci (8. místo), zúčastnila v polovině června svého v řadě již třetího Mistrovství ČR IPO všech plemen, podmínky byly opravdu velmi, velmi náročné. Z celkového počtu 50-ti psů dokončilo stopy pouze 16-náct!!!! Bylo opravdu veliké vedro a velmi těžký terén. BIBULE si své poslední všestranné Mistrovství opravdu užila ;-) (dělala si co chtěla) - já už méně ;-)). Na stopě předvedla v takřka nelidských podmínkách opravdu výkon, kterého si nepopsatelně vážím!!! Na poslušnosti si myslela, že jde na obranu a naprosto se nesoustředila, a obrana byla velmi razantní a chtivá, ale bez poslušnosti, prostě si to BIBČA chtěla užít ;-))). Celkově bodově nic moc, už jsme na Mistrovství předvedly mnohem lepší výkon, ale umístěním - 15. místo - naše dosud nejlepší!!!! BIBČA byla ve svých 8 a půl letech nejstarším psem Mistrovství, ale vůbec to na ní nebylo poznat - pořád má obrovskou vitalitu a chuť do práce!!!Dnes se koná NVP v Ostravě. My tentokrát nejsme přímí účastníci této výstavy, ale máme tam zastoupení ;-). V třídě otevřené bojoval o pěkné ocenění bratr CHEZÁNKA - ABE, a vedl si parádně, získal ocenění V1, CAC, Národní vítěz, BOB!!! Obrovská gratulace Hance a ABEmu - veliký úspěch!!!


Měli jsme na tento den naplánovány zkoušky, a také jsme zkoušky skládali - BIBINKA stopařskou speciálku FH1 a CHEZÁNEK IPO3!! Oba mi udělali velkou radost - BIBULE vyčichala poctivě celou stopu, jen ty její neřesti z mládí, kdy se prostě rozhodne se sama odměnit nějakým tím srnčím bobkem a podobně ;-), a taky šli nějaké bodíky dolů za jeden neoznačený předmět a pár ověření na lomech, přesto jsem hlavně s jejím výkonem velmi spokojená - 83b. CHEZÁNEK je prostě pašák, celou zkoušku dělal s naprostým klidem, jako velký profík, velmi vyrovnaný - to se mi moc líbilo. Stopa dle mých představ, jen pár drobných chybiček, poslušnost moc hezká, kontaktní, radostná - tak bych si to představovala ;-), vadu na kráse tomu udělalo dle názoru mého a všech přihlížejících chybné ohodnocení rozhodčího na vysílačce, která nás stála 10b.!!! - nu což, obrana parádní - razantní, bojovná, ale přesto absolutně přesná, bezchybné doprovody, plné a pevné zákusy, krásné, rychlé pouštěčky, poctivé dohlídání, jen tady zase zapracovala nezkušenost a nevydováděné mládí psa ;-), CHEZÁNEK totiž vyhodnotil odchod figuranta z makety na útěk jako nebezpečný, a tudíž zakročil, a velmi rázně ;-)), takže -9b.!! Škoda, těch zbytečných mínusových bodů, ale i o tom je kynologie ;-). Takže celkem 95/84/85. Moc se mi líbila CHEZÁNKOVA pohoda při vykonávání jednotlivých oddílů, a jsem moc spokojená, protože měl teprve před měsícem 3 roky!!!


Jsme byli na MVP v Nitře, CHEZÁNEK získal ocenění V1, CAC, CACIB, BOB!!! Tímto se stal slovenským šampionem a zároveň splnil podmínky pro udělení titulu mezinárodní - INTERCHAMPION C.I.E.!!! Poprvé s námi byla na tak velkém výletě i KIKE, a celá smečka byla super, k tomu bylo nádherné počasí - prostě parádní den ;-).


Už i BEYLINKA je v novém domově, a má tam spoustu zvířecích kamarádů ;-). Všechna štěňátka mají své nové majitele, přejeme jim hlavně zdraví a krásný psí život ;-). Tímto se i utvořila konečná podoba naší smečky - KIKÉ je náš nový přírůstek ;-). Aktuální fotky naší malé rošťandy a celé smečky budou brzy doplněny.


Od naší smečky se odtrhla, a dělat radost novým majitelům bude "fialka" nebo taky náš "atlet brčko" ;-). Přejeme zdraví a spoustu bezvadně strávených společných okamžiků.


VŠE NEJLEPŠÍ V NOVÉM ROCE, HLAVNĚ ZDRAVÍ A SPOUSTU KYNOLOGICKÝCH ÚSPĚCHŮ PŘEJE CHS MORAVIA MASAI MARA !!!


Přidáno pár nových fotek holčiček ze štědrého dne, a dva dny poté - rozdíl jasně vidíte ;-).archnov2014
JLEPÍ V NOVÉM ROCE, HLAVNĚ ZDRAVÍ A SPOUSTU KYNOLOGICKÝCH ÚSPĚCHŮ PŘEJE CHS MORAVIA MASAI MARA !!!archnov2013
bnvb
NOVINKY
NOVINKY