ARCHIV NOVINEK 2010
Víkend jsme strávily v rakouském Welsu, kde jsme se zúčastnily dvoudenní mezinárodní výstavy. V sobotu se nám nedařilo, ale o to větší radost jsme měly v neděli, kdy Bibi získala ohodnocení V1,CACA,CACIB,BOB - vyhrála celé plemeno v obrovské konkurenci - 25 Malinoisů. K tomu nás posuzovala rakouská rozhodčí, která je specialistka na belgické ovčáky. Z tohoto úspěchu mám velikou radost. Pár fotografií zde.V sobotu jsme byly závodit v Hlučíně a tím završit letošní hodně úspěšnou první závodní sezonu. Závod v Hlučíně měl prověřit psychickou odolnost Bibi v té nejvyšší kategorii IPO3 (obrany figurovali p.Kupka, p.Kostera). Bibi dokázala, že její chut do práce je velká a splnila tento "test" výborně. Mám velkou radost, že máme na čem stavět do příští sezony :-). V kategorii IPO3 byla velká konkurence - zúčastnilo se 14 psovodů, o to větší mám radost, že jako úplní nováčci v této kategorii, jsme dokázaly podat hezký výkon. Fotogalerie zde a video z obrany zde - děkuji Báře za natočení videa i přes mrazivé počasí :-).
Máme za sebou první závod s obranou podle mezinárodního zkušebního řádu "IPO". Včera jsme si jely zazávodit do Třince. Startovaly jsme v kategorii IPO1 - poslušnost, obrana. Organizátoři měli na listopad objednáno opravdu luxusní počasí :-) a parta lidí, kteří si přišli zazávodit byla taky moc fajn. Posuzovala dvojice rozhodčích - manželé Tiší, kteří byli jako vždy pohodoví, vtipní a hlavně spravedliví. Naše kategorie - IPO1 byla podle harmonogramu dne v pořadí druhá, ale protože Bibi hárá, tak jsme musely čekat až na ukončení jednotlivých částí všech účastníků a závodily jsme až úplně na konec :-(. Poslušnost pískal pan Tichý - je dost přísný, ale opravdu spravedlivý :-) a mám radost, že jsme u něj s Bibi získaly 90b. Sice na můj vkus Bibi udělala pár zbytečných chybiček, ale příště si dáme pozor :-) a celkově mám z poslušnosti radost. Pak jsme zase dlouho čekaly :-), ale konečně se Bibi dočkala - její nejoblíbenější disciplína - obrana - pískala paní Tichá a Bibi nezaváhala. Na obraně získala 96 b. a už po třetí za sebou získala ocenění "nejlepší obrana celého závodu" - video zde. Součtem bodů z jednotlivých disciplín jsme obsadily 1. místo v kategorii IPO1 a také ocenění "celkový vítěz závodu". Mám obrovskou radost z krásného výsledku a hezky strávené soboty. Fotogalerie zde.
O víkendu jsme byli na Slovensku, v Maďarsku, ale hlavně na mezinárodní výstavě ve městě Komárom, podařilo se nám získat ocenění V1, CAC, CACIB a tím Bibi splnila podmínky pro udělení titulu "Šampion Maďarska".
Po roce jsme se opět vrátily do Karviné na Stopařský memoriál Zoltána Bedecse. Startovaly jsme jako minulý rok v kategorii IPO3 - pouze stopa. Tentokrát bylo nádherné počasí a konkurence veliká, v naší kategorii bylo 10 závodníků, terény byly dost obtížné a paní rozhodčí byla velmi přísná, ale dle mého názoru spravedlivá. Bibi podala krásný výkon, přes úskalí náročného terénu - 91b. - 2.místo a já jsem velmi spokojená. Foto z dílny ZKO Kovona Karviná k nahlédnutí zde.
V Havířově se dnes konal tradiční už XV. ročník závodu "O pohár města Havířova". Chtěly jsme se letos účastnit ještě pár zavodů s obranou a tak jsme se v chladném a upršeném počasí dostavily na prezentaci tohoto závodu. Závodilo se ve čtyřech kategoriích - ZZO,ZVV1-pouze poslušnost, ZVV1-P+O a IPO3-P+O. I přes velkou nepřízen počasí se dostavilo relativně dost šílených pejskařů, kteří si i přes absolutně odporné počasí chtělo zazávodit :-). Naše kategorie byla ZVV1 - poslušnost + obrana. Během poslušnosti se na ploše, kde se poslušnost cvičila vytvořily souvislé velké kaluže vody, kterým se jen těžko vyhýbalo - počasí opravdu nebylo milosrdné k nikomu. Bibi předvedla standartní poslušnost, někdy možná s trochu zbytečnými chybičkami - dobrá zkušenost, ale spokojenost - 89b. Za neustálého, čím dál vydatnějšího deště se pokračovalo v obranách - to je Bibi velmi oblíbená disciplína a potvrdila to svým projevem a výkonem a paní rozhodčí to ohodnotila jako velmi pěknou, razantní obranu - bez chyb - 99b. Ze závodů odjíždíme se čtyřmi poháry - vítěz kategorie ZVV1 - P+O; celkově nejlepší poslušnost; celkově nejlepší obrana a celkový vítěz závodu "O pohár města Havířova" a já s velmi dobrým pocitem, že nás to obě baví a dokážeme to prodat.
Dnes nám přišel oficiálně potvrzený název naší Mezinárodně chráněné chovatelské stanice - Moravia Masai Mara.
Strávili jsme krásných deset dní u Jadranského moře - koupání, výlety, užívání si teplého počasí, ale taky jsme se zúčastnili národní výstavy v istrijském městě Pule, kde jsme získali ocenění V1,CAC,BOB a tím se Bibi stala Šampionem Chorvatska. Pak jsme se přesunuli na jih Chorvatska, ke Splitu, kde jsme si už jen užívali nádherné dovolené, video.
Včera jsme se vrátily z týdenní "dovolené"- teda jak pro koho :-), správné pojmenování je výcvikový tábor, ale my si ho vždy náležitě užíváme (koupání, krásné vycházky v okolí atd.) a samozřejmě spousta výcviku. Celý týden byl jako vždy výcvikově velmi náročný a byl ukončen zkouškami. Letos jsme s Bibi měly naplánováno složit zkoušku IPO3 a veškeré výcvikové úsilí jsme celý letošní rok směřovaly k tomuto datu. Mám velkou radost, že jsme společně s Bibi dokázaly na zkoušce prodat to, co jsme měly natrénováno a až na drobnou chybičku na poslušnosti to bylo velmi povedené. Celkové hodnocení zkoušky IPO3 - 274 bodů (96 stopa, 83 poslušnost, 95 obrana). Moc děkuji za pořízení fotek Monice a Báře a taky za video ze zkoušky IPO3 - poslušnost a video IPO3 - obrana.
V posledních dnech bylo hodně horko a tak jsme se vydaly k vodě. Voda je v některých lokalitách ještě krásně čistá a taky nádherně teplá. Několik dalších fotek najdete i zde.
O víkendu se na Šumavě konal kvalifikační závod na Mistrovství Evropy ve stopách. Zúčastnila se ho i matka Bibi - Lily a po delší mateřské odmlce dokázala, že je ve skvělé formě a v nabité konkurenci obsadila nádherné 1.místo - 94. bodů a porazila tak s přehledem zbytek startovního pole a kvalifikovala se na letošní ME ve stopách. Lily i majiteli a chovateli Vl.Koštálovi moc gratulujeme.
Tuto sobotu měla Bibi premiéru, protože absolvovala první závody s obranou. Premiéra vyšla na jedničku, protože to Bibi zvládla perfektně a svým výkonem dokonce předčila všechny své soupeře - mám obrovskou radost. Ve své kategorii, tedy ZVV1 s obranou se umístila na 1. místě a dokonce vyhrála i nejlepší obranu. Závod Memoriál J.Beneše se konal v Šenově a celý průběh závodu, organizace, občerstvení, počasí atd. bylo výborné, takže jsme si to nádherně užily. Video z obrany a fotky jsou k nahlédnutí zde a taky zde - fotila Vlasta i s komentářem :-).
Nová fotogalerie z tréninku poslušnosti. Fotky pořídila Bára, děkujeme :-).
V sobotu a v neděli jsme byly na mezinárodní výstavě ve městě Komárom v Maďarsku. V sobotu Bibi získala V1,CAC,CACIB,BOB a v závěrečném kruhu o vítěze skupiny (BOG) se dostala mezi nejlepších 5 psů - toto je nádherný výsledek. V neděli se nám taky dařilo - získaly jsme V1,CAC,res.CACIB. Počasí, organizace a prostředí výstavy bylo zase výborné, takže máme za sebou velmi úspěšný a krásný víkend.
V sobotu jsme si jely zazávodit do Nového Malína, kde se konal už XIV. ročník Stopařského přeboru. Závodily jsme v kategorii A, tedy upravená kategorie ZVV1 - stopa, poslušnost. Bibi neměla na stopě "svůj den" a vyčuchala si pouze 84b., ale v poslušnosti už to byl standartní výkon a 91b. Atmosféra závodu i prostředí bylo skvělé. Foto zde a další fotky zde.
Uplynulý víkend byl pro nás čistě výstavní a oba dva dny byly velmi úspěšné. V sobotu jsme byly na Národní výstavě v Ostravě, kde jsme ve třídě vítězů získaly ocenění Výborný 1, CAC a Bibi tak splnila podmínky pro udělení titulu "Český šampion" a v neděli jsme odjely do rakouského Wieselburgu na Mezinárodní výstavu, kde jsme v pracovní třídě získaly ohodnocení Výborný 1, CACA, res. CACIB.Včera se domů vrátili nadšenci z třetího - letos posledního lavinového výcviku v Nízkých Tatrách, kterého jsme se s Bibi v lednu také zúčastnily. K mojí obrovské radosti jsme se podle celkového hodnocení s BIBI umístily na nádherném 1.místě (tvrdě jsme bojovaly :-)...děkuji organizátorovi Tomášovi, skvělé partě lidí a hafanů za hezký týden....reportáž z letošních lavinových výcviků najdete zde
Vloženo nové video z dnešního tréninku obran.
Na webových stránkách Klubu chovatelů belgických ovčáku (KCHBO) se jako každoročně objevily výsledky hodnocení Pracovního psa roku 2009. Bibi, jako dvouletá fena, byla ve své kategorii - Všestranný výcvik, vyhodnocena jako druhá nejlepší fena Malinois a jako druhá nejlepší fena v celkovém hodnocení Všestranného výcviku a celkově získala krásné 6-té místo celkového pořadí všech hodnocených BO a AO v této kategorii.
 V neděli jsme se vydaly do vzdáleného polského Rzeszówa na Mezinárodní výstavu. Dařilo se nám - Bibi získala výborný, CWC a CACIB, takže splnila podmínky pro přiznání titulu "Interchampion C.I.E." Mám velkou radost z výsledku na výstavě, protože nás posuzoval pan rozhodčí Rafael Malo Alcrudo - bude letos posuzovat "Maliňáky" na Světové výstavě v dánském Herningu.


Dnes jsme odstartovaly letošní výstavní sezonu.....V Trenčíně se konala za velkého mrazu Mezinárodní výstava psů a my jsme si odtud přivezly krásné ocenění - výborný, CAC, r.CACIB. Tímto Bibi splnila podmínky pro přiznání titulu "Slovenský šampion". Takže velká spokojenost a doufám, že se nám bude dále na výstavách dařit, alespoň jako doposud  :-)Letošní první akce probíhala v Nízkých Tatrách (pod Chopkom, v oblasti Jasné), kde jsme se zúčastnily týdenního lavinového výcviku. Výcvik byl intenzivní - vyhledávalo se přes den i za tmy a celá skupina zúčastněných hafanů byla vyrovnaná a moc šikovná, protože během tří dnů úplně pochopili, co se od nich očekává (nalezení a označení - vyštěkání ztracené osoby). Takže jsme se přesunuli do reálných podmínek sesuté laviny a vyhledávalo se i pod sněhem - všem to moc šlo a hlavně bylo vidět, že to hafany baví - za týden ohromný pokrok a úspěch. Poslední den probíhala soutěž o nejlepšího psa "lavinového záchranáře", kde se hodnotila rychlost přesunu do místa sesuté laviny, rychlost a počet nalezených osob a způsob vyhledání a označení (vyštěkání) zasypané osoby. Zápolení bylo velmi vyrovnané ale také velmi obtížné, všem dalo dost zabrat (i psovodům :-)). Třetí skončila sympatická fenečka irského teríéra "Terezka", druhý byl lonˇský vítěz flat coated retriever "Flip" (velký konkurent) a první místo si "vyčmuchala" a "vyhledala" Bibi. Je to super výsledek a velká zkušenost. Tento lavinový výcvik byl poučný i zábavný (výborná parta lidí) a snad nám v budoucnu vyjde čas na podobné akce. Ještě přikládám pár fotek z oblasti Chopku.  
06.12.2010

29.11.201007.11.201018.10.2010
02.10.2010


28.09.201015.09.201012.09.2010

26.07.2010
04.07.2010
23.06.2010

06.06.2010


30.05.201024.05.2010

26
.04.2010

12.04.2010
28.03.2010

27.03.201007.03.2010


16.02.2010
23.01.2010

17.01.2010

Odběr novinek