ARCHIV NOVINEK 2011
Bibi si dala na čas a konečně začala hárat, a tak to vypadá, že budeme silvestra a nový rok trávit u našich přátel v německém Wiesbadenu, kde proběhne plánované krytí německým špičkovým pracovním psem Solero des Teutones.


Klidné prožití svátků vánočních, vše nejlepší v novém roce a spoustu kynologických úspěchů přeje CHS Moravia Masai Mara.


Bratr Bibi Axell se stal Mistrem Slovenska ve výkonu Belgických ovčáků (91/93/97)!! Není to jeho první velký úspěch, letos se kvalifikoval na Mistrovství světa Belgických ovčáků, které se konalo v červnu v Belgii a s body 88/93/93 obsadil nádherné 15-té místo, které bylo zároven druhým nejlepším výsledkem v účasti českých a slovenských psů na tomto Mistrovství světa! Velká gratulace!! Mimochodem třetí místo na tomto světovém šampionátu obsadil finský šampion Mecberger Duunari, jehož otcem je stejně jako u Bibi Alf vom Nordhang der Eifel.
Výborná zpráva dnes dorazila z Volenic u Březnice, kde Kynologický areál Dog Center Ajax o tomto víkendu pořádal Mistrovství České republiky stopařů. Na Mistrovství se kvalifikovali i Láďa Košťál (náš "dvorní" trenér) s Lily (matka Bibi). Lily je ve výborné stopařské formě a potvrdila to i na největším českém podniku stopařů, kde společně s Láďou bojovali o mety nejvyšší. Výsledkem - neuvěřitelných 100b. !!!! sobotní stopa a krásných 96b. nedělní stopa se Láďa Košťál s Lily stal 1. vicemistrem republiky a zajistili si tak postup na mistrovství světa. K tomuto nádhernému výsledku oběma moc gratuluji - konečně to přišlo, zaslouží si to!!!!
Po delší odmlce opět přidávám další příspěvek. Původně jsme měli touto dobou hýčkat čerstvě narozená štěňata, ale Bibi bohužel nezabřezla, takže opět pilně trénujeme a na mateřství se budeme těšit na podzim, kdy budeme opakovat krytí stejného spojení - tj. špičkovým německým pracovním psem Solero des Teutones, který se svými výbornými vyrovnanými výsledky již několik let pohybuje na vrcholu německých mistrovských soutěží, je také německým výstavním šampionem, tak pevně věříme, že se na podzim vše podaří a odchováme malé dravé maliňáčky ;-).
Včerejšími závody CACT v Horní Suché jsme zakončily jarní sérii závodů. Až na poslušnost, kde jsem cítila mezery, jedeme ze závodů spokojené. Stopa nám vyšla parádně 97 b., i když podmínky nebyly jednoduché, poslušnost 83 b. a obrana byla opět razantní, bojovná s dobrou ovladatelností, jen Bibi nevycházely zákusy, takže 86 b. Celkově 2. místo (266 b.). Škoda 4 bodíků, protože jsme si mohly domů vézt titul CACT, ale je to výzva pro příště :-). Teď si dáme od závodění chvilku pauzu, protože Bibi hárá a máme v plánu krýt. Více informací o krytí budu průběžně aktualizovat. Na dosavadních výborných výsledcích Bibi má velký podíl trenér a chovatel v jedné osobě ďa Koštál, kterému moc děkuji za trpělivost ;-) v tréninku, spoustu stráveného času na place při trénování, podporu a neocenitelné rady a zkušenosti. Bibi má za sebou tři velké závody během měsíce a tak mám radost, že se potvrzuje vzestupná tendence :-) ve výsledcích. Prostředí a atmosféra závodů byla moc pěkná, počasí nám taky vyšlo (možná až trochu moc horko, které dávalo hafanům při výkonech dost zabrat). Výborné občerstvení a raut na konci závodu, prostě to byla pěkně strávená květnová sobota. Fotofokumentace se zpracovává - prosím o trpělivost ;-).
Minulý víkend se v Třinci konala poslední letošní výběrová soutěž. Ač je pravděpodobnost úplně stejného losu velmi malá, tak nám se to podařilo, opět jsme si vylosovaly číslo 33 :-). Není to špatný los, jen škoda, že jsme zase měly stopu (v sobotu) v pravé poledne za velmi teplého a mírně větrného počasí (v něděli bylo po dešti, o 10 stupnů méně a pod mrakem) - nu což. Bibi vypracovala vcelku pěknou stopu bez větších chyb - lomy i předměty v pořádku, koncentrace po dobu celé stopy už trochu horší - drobné chybičky se sčítaly a tak bodový výsledek dal 79 b. Na poslušnosti jsem cítila, že to není úplně ono, ale celkový dojem z poslušnosti v celku dobrý 80 b. Na obranu jsme nastupovaly v neděli dopoledne - razance v pořádku, zákusy při útěku, zadním přepadu a kontroláku v pořádku, poslušnost také, ale celkový dojem pana rozhodčího při jednotlivých zákusech nebyl úplně přesvědčivý 79b. Tedy bodově jsme v Třinci na tom byly lépe než v Roudnici, ale můj pocit z tohoto závodu je trochu horší. Posuzování rozhodčích během celého víkendu se mi nezdálo ve všech případech být úplně objektivní a korektní ( a myslím, že to nebyl pouze můj dojem - jako závodníka) :-(, ale jinak to byl velmi pěkný závod s dobrou atmosférou.
Máme za sebou premiéru velkého závodu. Musím říct, že byt se nám úplně  nedařilo podle našich představ, můj pocit z podaného výkonu není úplně špatný. Výběrová soutěž pro MS FCI a MCR IPO 3, která se o uplynulém víkendu konala v Roudnici nad Labem, byla pro nás veliká zkušenost - atmosféra velkého závodu, styl a kvalita posuzování a taky náročnost jednotlivých oddílů (povětrnostní podmínky atd.). Stopy se konaly za velmi nepříznivého počasí - hodně silný vítr, na řídkém a vyfoukaném osení, kde Bibi měla na tomto náročném terénu při silném větru velké problémy a tudíž jsme stopu nedokončily. Jako druhá v pořadí nás dle losu čekala poslušnost. Až na odložení ve stoje, Bibi předvedla svojí standartní poslušnost s drobnými chybami a v neděli ráno byla na řadě obrana. Skoda urvání se z rukávu při zadním přepadu a zaváhání při konečném přepadu po kontrolním výkonu, kde jsou za toto uděleny veliké bodové penalizace. Skoda té nepovedené stopy a chybějících bodíků u poslušnosti a obrany - mohlo to být i trochu lepší, snad se nám povede potvrdit lepší výkon na následující VS v Třinci. Ještě přidávám videa z poslušnosti a obrany.
Přidána nová fotogalerie z únorových a březnových obran.
Vrátily jsme se z Nízkých Tater. Už minulý rok jsme se zúčastnily lavinového vyhledávání a letos jsme sice byly na místě kratší dobu, ale díky nádhernému počasí jsme i těch pár dní využily na maximum. Vyhledávali jsme osoby kompletně zasypané ve sněhu a taky nám zbylo dost času, abychom prošmejdily vrcholky Nízkých Tater. Bylo opravdu skvěle a pořádně jsme si to užily. Pár fotek je k zhlédnutí zde.
Na webových stránkách Klubu chovatelů belgických ovčáku (KCHBO) se jako každoročně objevily výsledky hodnocení Pracovního psa roku 2010. Bibi, jako tříletá fena, byla ve své kategorii - Všestranný výcvik, vyhodnocena jako nejlepší fena Malinois a jako nejlepší fena v celkovém hodnocení Všestranného výcviku a celkově získala krásné 4-té místo celkového pořadí všech hodnocených BO a AO v této kategorii.
Dnes k nám z Belgie dorazila oficiální listina potvrzující, že je Bibi
Mezinárodní výstavní šampion.
Přidány fotky ze sobotní obrany.
Po delší odmlce (stávkovala technika :-) se opět hlásíme a aktualizujeme..:-) Na stránkách ČKS jsou zveřejněny startovní listiny výběrových soutěží IPO 2011 - kvalifikace na MS FCI a M ČR IPO. Letos se tohoto podniku také účastníme a budeme bojovat hned v prvním závodě, který se koná v Roudnici n. Labem a v posledním závodě v Třinci. Je to velká výzva, takže pečlivě trénujeme, abychom tento velký závod úspěšně zvládly...:-)  Dodatečně, s velkým zpožděním přeji všem hodně úspěchů v Novém roce.
25.12.201124.12.2011


05.11.201130.10.201107.08.2011


15.05.201107.05.201117.04.201119.03.201112.03.2011

25.02.2011

09.02.201130.01.201125.01.2011

Odběr novinek