ARCHIV NOVINEK 2012Klidné prožití svátků vánočních, vše nejlepší v novém roce a spoustu kynologických úspěchů přeje CHS Moravia Masai Mara.


Pár fotek z dnešního tréninku obran. Za fotodokumentaci děkuji Petrovi ;-)


O uplynulém víkendu jsme byli na dvoudenní mezinárodní výstavě ve Welsu (Rakousko) - SOBOTA: AWASH LOWER Moravia Masai Mara (CHEZA) - V1, Nejlepší mladý pes; IntCh. ABIBI Bohemia Atevy - V1, CACA; NEDĚLE: AWASH LOWER Moravia Masai Mara (CHEZA) - V1, Nejlepší mladý pes, VÍTĚZ PLEMENE - BOB !!! (konkurence 35 Malinoisů) !!!; IntCh. ABIBI Bohemia Atevy - V1, CACA. CHEZA měl těsně před tímto víkendem 9 měsíců a byla to jeho první výstava. BIBI tímto splnila podmínky pro udělení titulu ŠAMPION RAKOUSKA !!!
Mám velkou radost !!! ;-)


Včera BIBI splnila kvalifikační bodový limit na zkoušce IPO3!! Tímto na jaře můžeme zasáhnout do bojů na výběrových závodech ČKS pro mistrovství republiky!!! ;-) Několik fotek ze zkoušky je zde, další fotky a videa jsou pak ke zhlédnutí zde.Štěňátka v plánovaném vrhu "B" bohužel nebudou. Ultrazvuk potvrdil, že Cassie není březí :-(.Měli jsme snad měsíc dopředu na dnešní den naplánován výlet Bumbálka - chata Kmínek, dál směr Hluchanka a zpět. Ovšem to jsme netušili, že bude právé "vánoční" počasí ;-) - napadl čerstvý sníh, teplota těsně kolem nuly a mlha. Bylo nádhermě a hafani i my jsme si to náramě užili. Pár fotek z krásného "zimního" výletu je ke zhlédnutí zde.
ARTík se se svou paničkou začali věnovat AGILITY. Je vidět, že je to oba moc baví. Byli jsme se na ně podívat, a pořídili jsme pár fotek z tréninku.Dne 28.09.2012 byla nakryta Cassie - matka našeho budoucího vrhu "B". Zhruba za měsíc budeme o něco chytřejší, zda a kolik se narodí malých maliňáčků.Na konec září plánujeme krytí, a další vrh. Více informací o plánovaném vrhu B najdete v sekci Plánovaná štěňata v horním menu.
Strávili jsme nádherný prodloužený víkend na Malé Fatře. Naše smečka se rozrostla o naše věrné kamarády Moniku a Oriho a Báru a Daxy. Bylo nádherně, a tak jsme turistikovali i náležitě odpočívali - perfektní relax.Konečně se mi podařilo po delší době zaktualizovat stránky. Doplněny čerstvé fotky našeho "A" vrhu ve věku 5-ti měsíců. ABE - doplněnny nové fotky a odkaz na ABEho nové webové stránky, AGRIP - fotky z obrany - je to opravdu malý šikula, ARLY a ART - doplněny nové fotky a taky náš CHEZA (AWASH) má doplněnou fotogalerii.

Nově přibylo menu v horní části webu, týkající se Chovatelské stanice, průběžně budou data doplňována a aktualizována.Letošní tábor už je minulostí ;-((. Byl jako vždy skvělý - úžasná parta, moře výcviku, ideální počasí - co víc si přát....Letos byl s námi i náš nový přírůstek do smečky - Cheza, a celý týden se choval opravdu vzorně. Výcvik byl hodně intenzivní, a tak ani naše psí mimino nemělo čas na hlouposti. Mohla bych tady psát řádků a řádků o tom, jak vyjímečný je tento výcvikový tábor, ale myslím, že nikdy bych slovy nepopsala a nezachytila tu pravou Větřkovickou atmosféru - to se prostě musí zažít!!! Kdo tam někdy byl, pochopí....;-)) Moc děkuji za fotodokumentaci Monice, která s foťákem v ruce vydrží vždy až do konce. Částečná fotodokumentace je k nahlédnutí zde.
ABE už se výborně adaptoval v novém domově. S paní Hankou už začali pilně trénovat - foto zde a podle slov paní Hanky to ABEmu jde výborně.      Máme z těchto prvních kynologických krůčků velkou radost a těšíme se na další zprávy ;-).


I náš poslední "klouček" ABE už je v novém domově v Ostravě. Přejeme jemu i jeho nové majitelce - paní Haně, hodně kynologických úspěchů.
Všechna štěnátka už jsou v nových domovech u svých nových majitelů - kluci, hodně štěstí!!!Přišly nám první fotky AGAPEho z nového domova. Kromě běžných aktivit, provozuje lukostřelbu a jezdí na čtyřkolce ;-) - foto k nahlédnutí zde.Ve včerejším vedru, po osvěžení v bazénku ;-), se vydal do nového domova ARTík, náš mazlík. Nebude to mít k nám daleko, takže jsme moc rádi, že se budeme často vídat.Včera se v Šenově konal 1.ročník Šenovského poháru, je to pokračování tradičního závodu, který se jmenoval "Memoriál Jana Beneše". Jeli jsme do Šenova jen na "čumendu", je to klub, kde trénujeme obranu a taky jsou tady velmi příjemní lidé a pokaždé sem rádi zavítáme. Kromě klasických soutěží - ZVV1, IPO1 a IPO3, byla vyhlášena tzv. vložená speciální soutěž - Sprint na 100m na čas. Do soutěže se přihlásili snad skoro všichni pejsci - malí i velcí, byl to prostě závod pro zpestření. Cílem bylo, aby závodící pejsek protnul v co nejkratším možném čase cílovou pásku. Motivace pejska byla čistě na nápaditosti psovoda, bylo možné použít jakýkoliv motivační prostředek pro docílení nejrychlejšího času. Na poslední chvíli jsem se rozhodla, že budu startovat s Bibi taky, figurant na druhém konci je pro Bibi obrovská motivace, a tak Bibča zařadila 6-tý rychlostní stupeň a v této soutěži zvítězila - je jednička!! Celý den zodpovědně dokumentovala Vlasta, zde jsou její fotky a taky video vítězného běhu Bibi. Děkujeme za dokumentaci a krásně strávený celý den.
Volní jsou poslední 2 krásní, šikovní a perspektivní pejsci - ABE a ART.Taky ARLY dnes odjel s panem Markem do svého nového domova. Náš "meďánek" bude žít v krásném prostředí, mimo ruch velkoměsta, jen louky, lesy, no prostě parádní psí život ;-).


Přidána nová fotogalerie.


Do nového domova dnes odjel i AGRIP. Přejeme hodně kynologických úspěchů AGRIPovi a jeho novému majiteli - panu Danielovi.Tak nám začali naše "miminka" ;-) odcházet z rodného hnízda. Dnes odjel do nového domova AGAPE (neboli našim familiérním pojmenováním "topinka"). Věřím, že s ním budou jeho noví majitelé stejně spokojení jako my a bude jim dělat jenom radost.


Výborné zprávy dorazily z Mistroství světa BO v Římě. Bratr Bibi AXELL se v IPO probojoval do finále a obsadil celkově konečné nádherné 13-té místo (277b. - 95,89,93). Moc gratulujeme!V parnech, které byly minulé dny, jsme raubířům dali na otestování svěží koupel, v podobě lavoru s vodou a jsou to vodní živly. V lavoru se pořád někdo cachtal, vyhrabávali vodu ven, namáčeli čumáčky až po uši, no prostě voda se jim moc líbí a některé momenty jsou zachyceny v nové fotogalerii.Kluci mají za sebou očkování a čipování, v ordinaci řádili, jako kdyby tam byli pečení, vaření - kousali kablíky, prošmejdili co se dá, a hlavně si z ordinace udělali překážkovou dráhu, ve smyslu, že nejčastěji ABE lítal s hračkou a ostatní ho naháněli a při tom šíleně štěkali. Pan doktor měl po hodině hlavu, jako kolo štěstí ;-). Všichni prošli prohlídkou bez problému a jsou zdraví jako řípi. Volní jsou ještě 4 pejsci (ABE, AGRIP, AGAPE a ARLY). Odběr maliních kluků bude od 10.5.2012.Mimina mají 6 týdnů, vlastně už to mimina ani nejsou, jsou to malé kopie dospělých maliňáků. Mají za sebou třetí odčervení. Ouška už mají nahoře téměř všichni....Venku řádí, průzkumničí a taky se už občas snaží hlídat své terirorium ;-). Bibi je nádherně utahá, protože když už běží asi 30-té kolečko s petkama v tlamě, tak mimina celí zoufalí s vyplazeným jazykem stále doufají, že se už zastaví a chytnou jí ;-)). Fotografie zde.Byly doplněny fotky a informace do jednotlivých profilů pejsků. Taky ještě informuji o odkazu na další video z pátečního řádění na čerstvém vzduchu.


Dnes mají mimina za sebou velkou premiéru. Využili jsme toho, že vykouklo sluníčko a mimina byla poprvé na čerstvém vzduchu. Adaptace byla rychlá, za pár minut řádili jako černé ruky, ale čerstvý vzduch je zrádný a tak po necelé hodince běhání, hraní, trhání, skákání atd. všichni odpadli..;-)) Některým se už začaly stavět ouška. Video zde.Maliní darebáci dostali spoustu nových podnětů pro socializaci a protože jsou hodně zvědaví, tak vše bez zábran zkouší a poznávají. Video k nahlédnutí zde.Začátek týdne byl pro nás velmi smutný a osud je příliš krutý, přišli jsme o jedinou holčičku ve vrhu, kterou jsme měli v plánu nechat si v naší chovatelské stanici. Těžko lze slovy vyjádřit, jak moc to bolí a co člověk cítí.

Maliní kluci rostou jako z vody a jsou to pěkní rošťáci. Taky už dostávají svačinky a večeře a apetit mají opravdu velký. Budou doplněny fotky a nové video.
Další týden je za námi, prcci oslavili 3 týdny. Začínají to být hafíci se vším všudy, rostou jim zoubky, je jich všude plno, řvou jako na lesy a hrají si jako o život. Už dorostli i do nových obojků a každý už má jméno. Bude doplněna osobní stránka každého prcka, kde budou průběžně doplňovány fotky a informace. Jako dárek ke 3 týdnům života dostali prostor mimo porodnu, už se s ním dostatečně zžili a producírují a prohánějí se mimo porodnu. Bibi už je ráda, když si od nich chvíli oddechne ;-).
Přidána nová fotogalerie.
Přidáno video 20-ti denních mrňousků. Mrňatům se začali klubat zoubky, po porodnici lítají jak "torpéda" ;-) a zakusují plyšáky.


Nové video malých rošťáků. V porodnici začíná být živo a hemžení nabírá pomalu na obrátkách. Už to nejsou jen celý den spící chlupaté kuličky, ale mrňouskové otevřely oči a vše je najednou úplně jiné, nevěřícně pozorují ty ostatní chlupaté tvory, které s nimi sdílí pelíšek a taky koukají, co je to za divné obry, co je pořád sledují ;-)). Největší rošťanda je kupodivu holka, dává bráchům co proto. Začínají první sourozenecké šarvátky s pokusy o zlověstné vrčení :-).  Štěňátka už mají 14-tý den. Všem se už otevírají oči, batolí se po bedně  s pokusem udělat alespoň pár kroků na všech čtyřech. Intenzivně začínají zkoumat své okolí a okusují sebe a ostatní členy smečky. Na zítřek se chystá první odčervování. Přibylo pár nových fotografií.Přidáno video štěnátek ve věku 10-ti dní.
nov2010nov2009nov2011


Dnes mají štěňátka 1. týden a proběhlo velké vážení. Prcci se mají čile k světu, protože za týden přibrali +/- dvojnásobek porodní váhy. Každým dnem dělají také velké pokroky v plazení vpřed, pokoušejí se už také udržet na předních nožičkách a nebude dlouho trvat, kdy se pokusí stát na všech čtyřech :-).
Přidány nové fotky štěnátek. Rostou před očima, dnes mají šest dní a váží 700 dkg !! Jsou to opravdu velcí chlapi a pořádná ženská.
Psí miminka jsou na světě !! 7.3.2012 se Bibi narodilo 7 krásných  štěňátek - 6 kluků a 1 holka
. Všichni se mají čile k světu a pěkně přibírají na váze. K nahlédnutí jsou první fotky malých meďanků, postupně se bude fotogalerie doplňovat.
Bibi je březí cca 60-tý den, přibrala 7 kilo, ale její lovecké choutky to nijak neovlivnilo. Na procházkách je pořád akční lovec "Pampaliny";-).
V den svých 5-tých narozenin se Bibi už pěkně kulatí, je březí cca 47 den a březost se nedá přehlédnout ;-), hrudník, bříško a váha se zvětšuje, pohyb je nemotornější a namáhavější, i když chuť by stále byla a chuť k jídlu také ;-).   Bibi vše nej k 5-tým narozeninám !!
Dnes jsme byli na ultrazvuku a čekala na nás výborná zpráva - Bibi je březí !! Ultrazvuk odhalil několik malých maliňáčků ;-). Štěňátka by se měla narodit začátkem března. Přijímáme záznamy na štěňátka.
Více informací zde.vrhA
Jsme zpátky z Německa, krytí proběhlo bez problému, a tak asi za měsíc půjdeme s Bibi na ultrazvuk, abychom byli chytřejší...;-)
Bibi si dala na čas a konečně začala hárat, a tak to vypadá, že budeme silvestra a nový rok trávit u našich přátel v německém Wiesbadenu, kde proběhne plánované krytí německým špičkovým pracovním psem Solero des Teutones.21.12.2012


15.12.201209.12.201204.11.2012
30.10.201228.10.2012

14.10.201207.10.201216.09.2012
10.09.2012
26.08.201223.07.2012
22.07.2012
11.07.2012
06.07.201202.07.201210.06.2012


08.06.201206.06.201227.05.2012


22.05.2012


18.05.201207.05.2012
04.05.2012

03.05.2012

20.04.2012
15.04.201213.04.2012
08.04.2012
07.04.201201.04.201226.03.2012


22.03.2012


20.03.2012
16.03.201214.03.2012

12.03.201209.03.2012
03.03.201220.02.2012
01.02.2012
07.01.201225.12.2011

Odběr novinek